Naszą ofertę kierujemy również do jednostek poza rządowych, które postanowiły wesprzeć tą część naszego społeczeństwa, które z reguły wbrew swojej woli znalazły się w sytuacji w której są skazani na udzielenie im wsparcia.

Formy takiego wsparcia są różnorodne i określają je z reguły statuty organizacji, które zajmują się formami tego wsparcia potrzebującym.

Nasze gospodarstwo zajmuje łącznie około 1.2 ha ogrodzonego terenu i położone jest  w odległości około 1000 m od drogi łączącej Ruciane Nida z Mikołajkami i Mrągowem.

Usytuowanie naszej posesji nieopodal Puszczy Piskiej sprawia, że odpoczynek lub terapia spełni oczekiwania tych wszystkich, którzy cenią sobie spokój

Oferujemy z naszej strony na rozległym ogrodzonym terenie

  • miejsca noclegowe w pokojach gościnnych z łazienkami
  • salę wykładową
  • sprzęt rekreacyjny
  • całodzienne wyżywienie
  • boiska sportowe ( badminton, siatkówka, mini piłka nożna etc.)
  • miejsce na ognisko
  • możliwość rozbicia namiotów lub ustawienie przyczep campingowych

Organizacja programu pobytu podopiecznych fundacji lub stowarzyszenia leży w gestii samych organizatorów. Ze swojej strony służymy zawsze radą i pomocą przy organizacji pobytu oraz wiedzą na temat walorów i historii mazurskiej krainy

Puszcza Piska to największy, rozciągający się na ok. 100 tys. ha, kompleks leśny na Mazurach. Położony częściowo na Równinie Mazurskiej, połowę jego obszaru obejmuje Mazurski Park Krajobrazowy.

Puszcza jest położona na terenie 16 gmin w 3 województwach. W województwie warmińsko-mazurskim na terenie gmin: Mikołajki, Mrągowo, Piecki, Sorkwity, Biskupiec, Biała Piska, Orzysz, Pisz, Ruciane-Nida, Dźwierzuty, Rozogi, Szczytno i Świętajno, w województwie podlaskim: gmin Kolno i Turośl, a także na terenie gminy Łyse w województwie mazowieckim.

W skład obszaru puszczy wchodzi wiele jezior, które pełnią także rolę rezerwatów, m.in. Śniardwy.

W północnej części puszczy zlokalizowana jest Kraina Wielkich Jezior. Południową jej część porastają torfowiska niskie. Głównymi rzekami puszczy są Krutynia i Pisa.

Noclegi na Mazurach - Chmielewo, Ruciane Nida